Kadın Check Up Hizmetleri

VIP KADIN CHECK UP HİZMETLERİ
Hemogram
Sedimantasyon
Demir
Demir Bağlama Kapasitesi
Ferritin
Açlık Kan Şekeri
Hemoglobin A1C
İnsülin (Açlık)
Çinko
SGOT
SGPT
GGT
Alkalen Fosfataz (ALP)
LDH
Amilaz
Lipaz
CPK
CK-MB
Protein Total
Albumin
Globulin
Total Kolesterol
Trigliserid
HDL Kolesterol
LDL Kolesterol
Sodyum
Potasyum
Üre
Ürik Asit
Kreatinin
Dışkıda Gizli Kan
Tam İdrar Tahlili
Klorur
Kalsiyum
Fosfor
Magnezyum
Folik Asit
Vitamin D3
Vitamin B12
ASO (Anti-Streptolizin O )
Romatoid Faktör (RF)
CRP
HbsAg
Anti HBS
Anti- HCV
Anti-HIV 1/2
VDRL
TPHA
T3 (Triyodotironin)
T4 (Tiroksin)
TSH
CA 125
CA 19-9
CA 15-3
CA 72-4
CEA
Covid PCR
Covid Antikor
RADYOLOJİ
Tüm Batın Ultrasonografisi (USG)
Troid Ultrasonografisi (USG)
Meme Ultrasonografisi (USG)
Mammografi
Akciğer Grafisi
Akciğer Tomografisi
Beyin Tomografisi
EKG
Kemik Dansitometrisi

Kadın Check Up Nedir?

Kadın check up, kadınlarda meydana gelen hastalıkların tespit edilmesi için uygulanır. Hem mevcut olan hastalıkların tespit edilmesinde hem de gizli bir şekilde gelişen hastalıkların tanısında önemli rol oynar. Erken tan imkânı sağlaması sayesinde de kadınlarda sık ortaya çıkan hastalıkların daha kolay bir şekilde tedavi edilmesini sağlar.

Her hastaya özel olarak işlem yapılır ve bu doğrultuda kadın check up fiyatları da değişkenlik gösterir. Her kadın düzenli olarak sağlık taraması yaptırabilir. Böylece birçok hastalık daha ciddi bir hale gelmeden tespit edilerek önlenmesi sağlanır.

Kadın Check Up Neleri Kapsar?

Kadınlar için yapılan check up, her birey için özel olarak hazırlanıyor. Kişinin sağlık durumunun görüntülenmesinde yaygın olarak kullanılır. Yaş aralığı doğrultusunda yapılan işlemler, testler ve taramalar değişir. Kadınlarda meme kanseri en fazla ortaya çıkan sorunlardan birisidir. Bunun için kadın check up oldukça fazla tercih ediliyor.

Fiziki muayene de bu kapsamda önemli bir paya sahiptir. 40 yaş altı kadınlarda uygulanır. 40 yaş üstü olan kadınlarda fiziki muayene ile birlikte çok sayıda farklı işlem de yapılıyor.

40 yaş altında senede 1 ya da 2 defa işlem yaptırmak faydalıdır. 40 yaş üstü kadınlarda ise daha fazla tetkik ve işlem gerekebiliyor. Kadın check up fiyatları ise bu doğrultuda farklı düzeylerde olabiliyor.

Kadın Check Up Neden Yaptırmalısınız?

Kadınların sağlık sorunu yaşaması durumunda tarama yöntemleri ile hastalığın incelenmesi mümkündür. Bazı hastalıklar gizli bir şekilde ilerler ve ciddi hale geldiğinde belirtilerini net olarak gösterir.

Bu hastalıkların önemli sorunlar yaratmadan tespit edilmesi için kadın check up yaptırmalısınız. Başta meme kanseri olmak üzere pek çok sorun için yapılması gerekir. Erkenden tespit edilmesi sayesinde tedavi de daha kolay olur. Kadın check up fiyatları ise uygun düzeyde oluyor.

Kadın Check Up Ne Kadar Sürer?

Kadınların sağlık taraması olarak yapılan check up, her bireye özel içerikleri ile sunulabilir. Bu doğrultuda da işlemin süresi sabit değildir. Her kadın için gereken kadın check up süresi, yapılan test ve taramalara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Ne kadar fazla test yapılırsa süre de aynı oranda uzayacaktır.

Bunun fiyatlara da etkisi olduğunu belirtmekte fayda var. Yani yapılan test ve tarama sayısı süre gibi kadın check up fiyatları üzerinde de yükseltici etkiye sahiptir.

Testlerin sonuçları da farklı sürelerde çıkar. Genel olarak bu sağlık taraması için yarım gün süre gerekli oluyor. Bu sürenin uzaması ya da kısalması da mümkündür.

40 Yaş Altı ve 40 Yaş Üstü Kadın Check Up

Bireylerin yaşı, sağlık testlerinde dikkat edilen önemli bir unsurdur. Yaşa bağlı olarak kadın check up işlemlerinde de yapılan test ve taramalar uygun şekilde belirlenir. Kişide çıkması en olası sağlık sorunları için genel tarama gerçekleştirilir.

40 yaş altında olan kadınların bu işlemleri senede 2 kere yaptırması yeterli oluyor. 40 yaş üstünde ise daha fazla yapılması mümkündür. Galenlab laboratuvar hizmetleri kapsamında uygun kadın check up fiyatları ile sağlık taraması yapılıyor.

Kadın Check Up Programları

Sağlık taramaları günümüzde çok fazla uygulanan bir sağlık hizmetidir. Bu kadınlara özel programlar ile de yapılabiliyor. Kadınlara özel yapıldığında mamaografi, rahim ağzı kontrolü ve benzeri pek çok tarama gerçekleştirilir.

Ultrason görüntüleme yöntemleri, kan tahlilleri, idrar tahlilleri, yumurtalıkların görüntülenmesi, radyolojik tetkikler, patolojik ve endoskopik tetkikler, solunum yolu testleri, laboratuvar testleri gibi pek çok işlem kadın check up kapsamında Galenlab laboratuvar hizmetleri tarafından yapılıyor.

Özel Kadın Check Up Paketi

Check up taramaları oldukça yaygın bir şekilde uygulanıyor. Tarama kapsamında yapılan çok sayıda işlem vardır. Her bir işlem ile çeşitli hastalıkların tespit edilmesi mümkündür.

Özel paketler ile hem hastaların istediği hem de doktorların uygun gördüğü tarama ve testler yapılır. Şüphelenilen bir hastalık varsa ya da ailede bulunan hastalık geçmişi ile ilgili sağlık sorunları görülüyor ise buna uygun işlem yapılır.

Ne kadar fazla test ve tarama yapıldığına göre kadın check up fiyatları artar. Ancak genel olarak belirtmek gerekir ki uygun ücret düzeyleri söz konusudur. Kadınlarda en fazla meydana gelen sağlık sorunları arasında rahim ağzı kanseri, meme kanseri, diyabet gibi hastalıklar yer alıyor.

Sağlık paketleri kapsamında başta bunlar olmak üzere birçok hastalık kolayca tespit edilebiliyor. Galenlab laboratuvar hizmetleri ile son derece kolay bir şekilde check up taramaları yapılabilir.

Vip Kadın Check Up

Check up taramaları özel olarak yapılabilen işlemlerdir. Aynı zamanda Vip olarak da işlem yapma imkânı vardır. Bu doğrultuda kişiye özel programlama yapılır ve hasta çok daha yakından takip edilir.

Bütün işlemler alanında uzman hekimler ve sağlık personelleri tarafından büyük bir ilgiyle yapılıyor. Test ve taramalar sonrasında elde edilen raporlar ise detaylı bir şekilde değerlendirilir. Galenlab laboratuvar hizmetleri kapsamında Vip kadın check up yapılabilir.

Kadın Check Up Fiyatları 2024

Kadın Check Up Fiyatları 2024’de 3000 ile 4000 tl arasında değişmektedir. Check up taramalarında kişiye göre özel tetkiklerin uygulanması mümkündür. Yapılan tarama ve testler doğrultusunda değişken fiyatlar söz konusudur. Bunların yanı sıra hangi sağlık kurumunda tarama yaptırıldığına göre de fiyatlar farklı olabiliyor.

Galenlab laboratuvar hizmetleri sitesinden kadın check up fiyatları hakkında bilgi ve hizmet satın alınabilir. Kadın check up fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.