Erkek Check Up Hizmetleri

VIP ERKEK CHECK UP HİZMETLERİ
Hemogram
Sedimantasyon
Demir
Demir Bağlama Kapasitesi
HbsAg
Ferritin
Açlık Kan Şekeri
Hemoglobin A1C
İnsülin (Açlık)
Çinko
SGOT
SGPT
GGT
GRP
LDH
CPK
CK-MB
Protein Total
Albumin
Globulin
Total Kolesterol
Trigliserid
HDL Kolesterol
LDL Kolesterol
Sodyum
Potasyum
Üre
Ürik Asit
Kreatinin
Dışkıda Gizli Kan
Tam İdrar Tahlili
Klorur
Kalsiyum
Fosfor
Magnezyum
Folik Asit
Vitamin D3
Vitamin B12
ASO (Anti-Streptolizin O)
Romatoid Faktör (RF)
CRP
HbsAg
Anti HBS
Anti- HCV
Anti- HIV 1/2
VDRL
TPHA
T3 (Triyodotironin)
T4 (Tiroksin)
TSH
CA 19-9
CA 72-4
Total PSA(>40yaş erkeklerde)
Free PSA(>40yaş erkeklerde)
Covid PCR
Covid Antikor
Alkalen Fosfataz (ALP)
RADYOLOJİ
Tüm Batın Ultrasonografisi (USG)
Troid Ultrasonografisi (USG)
Akciğer Grafisi
Akciğer Tomografisi
Beyin Tomografisi
EKG
Kemik Dansitometrisi

 

Erkek Check Up Nedir?

Erkek check up, erkekler için gerçekleştirilen temel sağlık kontrolüdür. Sağlık sorunları bulunmayan erkeklerde bu işlem sık yapılıyor. Gizli hastalıkların tespit edilmesi ve tedavisinin belirlenmesi için faydalı bir sağlık hizmetidir. Bu yüzden de önemli bir işlemdir.

Gizli ilerleyen hastalıkların öğrenilmesinde rolü büyüktür. Yıllık düzenli taramalar yapılarak sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Düzenli taramalar aynı zamanda birçok hastalığın ciddi bir hale gelmeden tedavi edilmesi konusunda da çok işe yarar.

Uygun düzeyde olan erkek check up fiyatları ile her birey düzenli olarak sağlık taramasına girebilir. Bu sayede de sağlık sorunları tespit edilebilir.

Hastalıkların erken tespit edilmesinde ve engellenmesinde en fazla kullanılan yöntemlerden birisi check up oluyor. Sağlıklı erkekler tarafından uygulanan işleme ise erkek check up adı verilir. Özellikle sağlıklı olan 40 yaş altı erkeklerde kullanımı son derece yaygındır.

İlginizi Çekebilir  Spinal Sakral Ultrasonografi

Her erkeğe özel olarak sağlık taraması işlemi yapılır. Tarama kapsamında uygulanan tetkikler bireylere göre değişkenlik gösterebilir. Taramalar kapsamında erkeklerde üreme sistemini ve organlarını kontrol eden testler de bulunuyor. Erkek check up fiyatları genel olarak uygun düzeydedir ve yapılan tetkiklere bağlı olarak farklı olabilir.

Erkek Check Up Neleri Kapsar?

Check up işlemleri temel olarak sağlık durumunun nasıl olduğunu anlamak için yapılır. Erkeklerde herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek için test yapılması mümkündür. Sağlıklı erkeklerde yeni gelişen hastalıkları ya da olası rahatsızlıkları belirlemek adına kullanılır.

Erkek check up kapsamında kanser tetkikleri, kardiyoloji, üroloji sistemi, solunum sistemi gibi vücut sistemlerini incelemek için tercih edilir. Çeşitli kanser türlerini erken tespit etmede önemlidir. Erkek check up fiyatları ise her bireye göre özel olarak belirlenir. Yapılan testlerin kapsamı farklı olduğu için fiyatlar da değişir.

Erkek Check Up Neden Yaptırmalısınız?

İnsanların periyodik olarak her yıl bir kere sağlık taraması yaptırması sağlık açısından çok önemlidir. Check up taramasında çeşitli test ve görüntüleme işlemleri yapılıyor ve gizli hastalıklar tespit ediliyor.

Erkek check up yöntemi hastalıklara tanı koyma aşamasında özellikle prostat kanseri için çok faydalıdır. Aynı zamanda kişinin yaş aralıkları, test kapsamı üzerinde etkilidir.

Gizli seyreden hastalıklara tanı koymak için düzenli taramalar son derece önemlidir. Erkek check up fiyatları ise hastaların aldığı hizmete göre değişir. İşlemin kapsamına göre belirlense de genel olarak uygundur.

Erkek Check Up Ne Kadar Sürer?

Erkekler, check up yaptırmak istedikleri zaman birçok konuyu merak edebiliyor. Bunların başında ise taramanın ortalama ne kadar sürdüğüdür. Bireyin yaşı ve benzeri durumları doğrultusunda yapılan tetkik, test ve taramaların içeriği değişebilir. Bu durum ise erkek check up süresinin her bireyde farklı olabileceği anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir  Diş Tomografisi

40 yaş üstü ve altı erkekler için uygulanan işlemler arasında fark olması mümkündür. Galenlab laboratuvar hizmetleri kapsamında görüntüleme işlemleri, kan ve idrar testleri, fiziksel muayeneler ve benzeri birçok şey yapılıyor. Bu işlemlerin hepsi erkek check up fiyatları ve süresi üzerinde etkilidir.

40 Yaş Altı ve 40 Yaş Üstü Erkek Check Up

Erkeklerde bir hastalık ile ilgili şüphe olması durumunda tarama testleri yapılabilir. Aynı zamanda hastalık şüphesi olmasa dahi kişinin sağlık durumunun nasıl olduğunu incelemek için de yapılır. Yaşa bağlı olarak yapılan testlerin kapsamında farklı test ve taramalar bulunur.

40 yaş, erkek check up için önemli bir yaş sınırıdır. 40 yaş altında yılda 1 ya da 2 kere tetkik yapılması yeterli oluyor. 40 yaş üstünde olan erkeklerde ise daha sık işlem yapılır.

Özellikle bu yaştan sonra sık meydana gelen prostat kanserinin erken tespit edilmesinde önemi büyük olan bir işlemdir. Galenlab laboratuvar hizmetleri kapsamında 40 yaş üstü ve altı erkeklere check up uygulanıyor.

Erkek Check Up Programları

Sağlık sorunlarının tespit edilmesinde kullanılan çok sayıda test ve tarama işlemi bulunuyor. Bu testler sayesinde de erken tanı koymak mümkün oluyor. Erken tanı sayesinde de tedavi daha hızlı ve kolay olur. Erkeklerde görülen hastalıkların teşhis edilmesi için kişiye özel check up programları kullanılıyor.

Erkek check up fiyatları ise bu programlarının kapsamının ne olduğuna göre değişir. Tarama kapsamında radyoloji alanındaki görüntüleme yöntemleri sık kullanılır. Aynı zamanda Galenlab laboratuvar hizmetleri çerçevesinde kan, idrar testi gibi işlemler de yapılıyor.

Erkek Check Up Paketi

Genel taramalar ile erkeklerde sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Check up paketleri farklı içeriklere sahip olabilir. Her erkekte gereken işlemler değişkenlik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir  Kardiyak MR

Bireylerin yaş, sağlık durumu ve benzeri etkenlerine göre uygulama yapılır. Galenlab laboratuvar hizmetleri internet sitesinde erkek check up işlemleri hakkında bilgi alınabilir.

Erkek Check Up Fiyatları 2024

Erkek Check Up Fiyatları 2024’de 3000 ile 4000 tl arasında değişmektedir. Sağlık kurumlarının birçoğu genel tarama işlemleri gerçekleştiriyor. Teknolojinin gelişmesi ile tarama kapsamında yapılan tetkikler ve testler de daha etkili bir hale gelmiştir.

Bu işlemler kapsamında çok sayıda test, görüntüleme ve tetkik yapılır. Yapılan işlem sayısı ne kadar fazla olursa fiyatlar da ona göre belirlenir.

Hizmet alınan sağlık kurumu da erkek check up fiyatları üzerinde etkilidir. Tarama kapsamı ne kadar genişletilirse ücret de aynı oranda artar. Galenlab laboratuvar hizmetleri ile her birey uygun fiyatlar ile check up yaptırabiliyor. Erkek check up fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.